Przemysł

Wyjaśnienie wyposażenia motocykla i ubezpieczenia klienta

By 11 lipca 2020 No Comments

Jeśli posiadasz, jeździsz lub sprzedajesz motocykle, musisz pamiętać o ubezpieczeniu.

Producenci, dystrybutorzy, a także pasażerowie muszą zdawać sobie sprawę z związanego z nimi ryzyka i uzyskać dostosowane ubezpieczenie, aby chronić je przed zmiennymi. Ten przegląd upraszcza podstawy odrębnego rodzaju ubezpieczenia.

Ubezpieczenie właściciela i kierowcy motocykla

Ogólnie rzecz biorąc, większość zwykłych planów odpowiedzialności cywilnej i samochodowej nie obejmuje ubezpieczenia motocykla. Z tego powodu ubezpieczenie motocykla, skutera, motocykla i podobnego ubezpieczenia jest wyraźnie wymagane dla tych, którzy go posiadają i jeżdżą. Ubezpieczenie chroni przed odpowiedzialnością właściciela lub operatora w przypadku obrażeń ciała lub szkód materialnych na rzecz osób trzecich. W większości przypadków towarzystwa ubezpieczeniowe motocykli pokrywają polisy od ognia, kradzieży, ogólne i dotyczące kolizji w przypadku szkód fizycznych. Oferty są zazwyczaj uzyskiwane poprzez pomiar centymetra sześciennego silnika.

Firmy, które oferują ubezpieczenie motocykla, zalecają również ubezpieczenie nieubezpieczonych kierowców jako dodatkowe ubezpieczenie do polisy OC. Są takie, które oferują możliwość pokrycia zarówno płatności medycznych, jak i odpowiedzialności pasażera.

Ubezpieczenie niestandardowej produkcji i ubezpieczenie motocykli i motocykli

Ze względu na rosnącą popularność dostosowywania motocykli wiele firm zajmuje się oryginalnymi częściami, modyfikacjami ramy i odmianami silników. Oczywiście może to powodować różnego rodzaju odpowiedzialność dla konwencjonalnych projektantów rowerów, producentów, producentów i serwisów lub warsztatów motocyklowych.

Powiązane zasady obejmują następujące ubezpieczenia:

• ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

• Produkty i zakres zakończonych operacji

• Ubezpieczenie odpowiedzialności prawnej dla garażystów

• Komercyjne ubezpieczenie mienia osobistego – częścią tego jest ubezpieczenie od kradzieży

Ubezpieczenie motocykli i sprzedawców motocykli

Ten rodzaj ubezpieczenia jest zazwyczaj oferowany w zmodyfikowanej formie odpowiedzialności dealerów samochodowych, która jest specjalnie dostosowana do potrzeb dealerów motocykli.

Istnieją dwa rodzaje powłok:

1. Polityka obejmująca odpowiedzialność lokalu za procedury sprzedaży związane z konserwacją lub naprawą motocykli klientów.

2. Polisa obejmująca ubezpieczenie motocykli klientów w całym magazynie dealera. Ten rodzaj planu jest podobny do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej właściciela garażu.

Dodatkowa polisa ubezpieczeniowa sprzedawcy od uszkodzeń fizycznych chroni przechowywane motocykle oczekujące na sprzedaż i obejmuje ryzyko, takie jak pożar, kradzież, kolizja, wandalizm, zamieszki i inne określone ryzyka.