Dzisiaj nastolatki są ciągle otoczone technologią, chociaż młodsze pokolenie może jej nie widzieć, technologia wpłynęła na cały świat. Powszechne stosowanie technologii cyfrowej w przemyśle muzycznym umożliwiło konsumentom odtwarzanie cyfrowych wersji utworów chronionych prawem autorskim za pośrednictwem różnych programów i stron internetowych.

Wzrost liczby pobrań i wymiany muzyki jest odpowiedzialny za spadek sprzedaży muzyki od końca lat 90. Technologie informacyjne i komunikacyjne, a zwłaszcza Internet, zmieniły logikę konsumpcji i proces produkcji muzyki.

Jednym z największych wyzwań dla przemysłu muzycznego było wynalezienie pliku MP3. Plik ten został utworzony w latach 1996–1999 i od tego czasu piractwo nabiera coraz większego znaczenia. Plik MP3 pozwala ludziom zapisywać pliki na komputerze i udostępniać muzykę każdemu na świecie.

Ponadto YouTube, trzecia najczęściej odwiedzana witryna na świecie za Google i Facebook, zawiera 100 minut filmów co minutę. Należy pamiętać, że YouTube płaci za artystów i wytwórnie muzyczne. Mamy też inne kanały, takie jak Vevo.

28 kwietnia 2003 r. Apple wydało iTunes Store. Sklep iTunes ma ponad 500 milionów użytkowników w 119 krajach i ma ponad 25 miliardów historii. Dziś artyści wykorzystują swoje pieniądze, podróżując i sprzedając muzykę w iTunes.

Chociaż technologia cyfrowa wywarła szkodliwy wpływ na przemysł muzyczny, pojawiły się nowe urządzenia, które pomogły branży muzycznej. Dzisiaj branża jest stymulowana przez konkurencję stworzoną przez Spotify lub nawet SoundCloud, która pozwala na wyświetlanie muzyki i ochronę praw autorskich za darmo lub po bardzo niskiej cenie.

Rozrywka jest najpopularniejszym instrumentem od ponad dekady temu wśród popularnych muzyków o nazwiskach takich jak urodzony w 50 Centach Curtis James Jackson, Notorious BI G urodzony Christopher George Latore Wallace, DM C urodzony Darryl Mc Daniels, 2Pac urodzony Tupac Shakur, LL Cool J Urodził się James Todd Smith i wielu innych wybitnych muzyków zagranicznych, którzy naprawdę udowodnili światu, czym jest muzyka.

Inspirują młodych i przyszłych artystów do powstania muzyki i, w razie potrzeby, postrzegają ją nie tylko jako karierę, ale także jako coś, co łagodzi stres i ożywia duszę. Przemysł rozrywkowy podbił umysły społeczeństwa, promując sztukę i kulturę, a następnie styl życia.

Celine Dion

Wśród nich wybitna jest kanadyjska piosenkarka Celine Dion, która urodziła się 30 marca 1968 r. W Quebecu w dużej rodzinie Karola Wielkiego. Po raz pierwszy zyskał międzynarodowe uznanie w latach 80., wygrywając zarówno Festiwal Piosenki Popularnej Yamaha w 1982 r., Jak i Konkurs Piosenki Eurowizji w 1988 r., Gdzie reprezentował Szwajcarię. Wydał kilka albumów w języku angielskim z dodatkowymi albumami francuskimi.

Micheal Jackson

Mamy też amerykańską piosenkarkę Micheal Joseph Jackson, autorkę tekstów, tancerz, który był jednym z najpopularniejszych artystów na świecie i był najlepiej sprzedającym się artystą muzycznym w roku jego śmierci. Urodził się 29 sierpnia 1958 r.

Dzisiaj, wraz z napływem i modernizacją wielu artystów, rozrywka nabrała nowego wymiaru – kino, otwarte pokazy, rozrywka w centrach handlowych, parki rozrywki, w których wybitni muzycy przyciągają dużą publiczność do zachwytu. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy artyści starają się zapełnić dużą publiczność zgodnie z oczekiwaniami, konkurs stał się bardziej intensywny w porównaniu do dawnych czasów, kiedy konkurencja jest najniższa, ponieważ artyści inspirują i inspirują morale w oczach publiczności.

Podsumowując, technologia cyfrowa wywarła silny wpływ na przemysł muzyczny, a biorąc pod uwagę jego ogromny wkład w tę branżę, jej niedociągnięcia sugerują, że technologia cyfrowa zapewniła niewielki lub żaden dostęp do muzyki ludziom na poziomie podstawowym, umożliwiając im swobodny dostęp do muzyki w dowolnym miejscu i czasie.