Podróże

Rzeczywistość wędrówki na Kilimandżaro

By 25 lipca 2020 No Comments

Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia, musisz wspiąć się na Kilimandżaro. To doświadczenie, które obudzi twoją duszę i ducha. Rzeczywistość z wycieczka Kilimandżaro początkowo może się to wydawać zniechęcające, ale przestrzeganie właściwych procedur zapewni naprawdę nieoczekiwaną przygodę.

W rzeczywistości spacer Kilimandżaro wymaga poświęcenia i determinacji. To nie jest jak niedzielny spacer po Magaliesburgu! Musisz upewnić się, że przeszedłeś odpowiednie szkolenie, o ile masz cały odpowiedni sprzęt i dokumentację. Po zarezerwowaniu wycieczki i uporządkowaniu wszystkich dokumentów (w tym wizy) możesz rozpocząć szkolenie.

Aby odpowiednio trenować na Kilimandżaro, musisz wyposażyć się w kijki i buty do prawidłowego spaceru. Ważne jest również, aby trenować z plecakiem, który zamierzasz zabrać ze sobą. Mając wszystkie niezbędne narzędzia, możesz rozpocząć sesję chodzenia. Na początku musisz zacząć ostrożnie, wybrać łatwe ścieżki przyrodnicze do spacerów i pamiętać, że trekking na Kilimandżaro będzie procesem powolnym. Nie musisz naciskać na szybkość. Gdy poczujesz się pewnie w swoich zdolnościach chodzenia, możesz zaplanować całodniową wędrówkę, a nawet nocną wędrówkę po trudniejszych szlakach. Gdy tylko będziesz w stanie chodzić przez co najmniej 6 godzin bez poczucia bólu lub zranienia, będziesz gotowy do podjęcia wędrówki na Kilimandżaro. Trening najlepiej rozpocząć na kilka miesięcy przed wędrówką, zwłaszcza jeśli nie jesteś doświadczonym alpinistą. Pamiętaj, że każdy może wejść na Kilimandżaro! Nie chodzi tylko o doświadczenie lub superkomputery.

Podczas wędrówki po górach będzie kilka przeszkód, które będziesz musiał pokonać. Będzie to obejmować pogodę i potencjalną chorobę wysokościową. Kilimandżaro ma śnieg, który jest grubszy w niektórych porach roku, co utrudnia wspinaczkę. Jeśli po raz pierwszy wędrujesz na Kilimandżaro, spróbuj wybrać się wiosną, gdzie pogoda będzie najłagodniejsza. Choroba wysokościowa może dotknąć każdego, niezależnie od poziomu sprawności. Zwykle zaczyna osiągać 2000 stóp nad poziomem morza. Niektóre z objawów, których możesz doświadczyć, to bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, rozstrój żołądka i brak snu. Niestety, jeśli podczas wędrówki na Kilimandżaro zachorujesz na chorobę wysokościową, możesz nie być w stanie kontynuować wspinaczki, w zależności od nasilenia objawów.