Music Career Myth # 1: Jeśli masz więcej niż pewien wiek, nie możesz tego zrobić.

Rzeczywistość: odnoszące sukcesy firmy i zespoły nie koncentrują się na wieku. Istnieje wielu profesjonalnych muzyków, w wieku od 30 lat, we wszystkich obszarach działalności. Twój wiek ma znaczenie tylko wtedy, gdy uczynisz to ważnym.

Przemysł muzyczny działa jak każdy inny biznes. Możesz odnieść sukces w każdym wieku, jeśli masz silną etykę pracy, zaangażowanie i dużą wartość do zaoferowania.

Tutaj możesz dowiedzieć się, czego chcą muzycy w branży muzycznej i zacząć doskonalić swoje umiejętności (więcej o tym za chwilę). To właśnie przyciąga do ciebie ludzi z branży.

Music Career Myth # 2: Fani nie kupują już muzyki.

Rzeczywistość: fani kupują obecnie muzykę, ale stare modele biznesowe do jej sprzedaży nie działają. Aby sprzedawać muzykę fanom (i zarabiać dużo pieniędzy), musisz wykonać następujące czynności:

1. Dowiedz się, jak działa przemysł teraz (zamiast tego, jak to działało dekady temu).

2. Myśl kreatywnie i nieszablonowo. Pomoże Ci to znaleźć nowe sposoby sprzedaży muzyki fanom.

Music Career Myth # 3: Zanim zaczniesz karierę, musisz stać się świetnym muzykiem.

Rzeczywistość: Zostanie świetnym profesjonalnym muzykiem to znacznie więcej niż tylko posiadanie „wielkich umiejętności muzycznych”. Wielu muzyków w branży muzycznej nie jest gitarzystami wysokiego szczebla, śpiewakami itp., A wielu utalentowanych muzyków nigdy nie buduje udanej kariery muzycznej.

Czego musisz się tutaj nauczyć: jednocześnie pracuj nad swoimi umiejętnościami muzycznymi, a także innymi aspektami swojej kariery muzycznej.

Uwaga: Zostanie profesjonalnym muzykiem nie wymaga pójścia na uniwersytet. Uczęszczanie do szkoły muzycznej pomaga tylko budować umiejętności muzyczne. To nie pomoże ci rozwinąć kariery muzycznej. Jest wielu ludzi, którzy zdobywają stopnie muzyczne i nigdy nie zarabiają dużo muzyki.

Oprócz pójścia na uniwersytet możesz także znaleźć wiele innych skutecznych sposobów, aby stać się lepszym muzykiem. Prowadzenie lekcji z wirtuozowskim nauczycielem gry na gitarze pomoże ci szybciej nauczyć się gry na instrumencie.

Pytanie: „Ale Tom Hess, co się stanie, kiedy zdobędę dyplom z branży muzycznej?”

Odpowiedź: Profesorowie, którzy uczą branży muzycznej, zwykle nie odnoszą sukcesów w branży muzycznej. Po prostu są plantatorzy. Nauczą Cię na temat branży muzycznej, ale nie na tym, jak rozwijać karierę w branży muzycznej. Na przykład możesz dowiedzieć się, jak podpisywać umowy, reklamować trasy koncertowe i jak tantiemy działają na zajęciach firm muzycznych. Informacje te warto wiedzieć, ale nie pomogą ci:

* Tak właściwie wysłać twoja własna umowa płytowa.

* Wybierz się na wycieczkę po pieniądze.

* Uzyskaj oferty publikowania muzyki.

* Dołącz do zespołu, w którym chcesz być.

* Zarabiaj ogromne przychody dzięki muzyce.

* Utrzymaj sukces swojej kariery muzycznej przez długi czas.

Możesz osiągnąć te wyniki, współpracując z instruktorem kariery muzycznej, który już osiągnął ogromny sukces.

Muzyczny mit kariery nr 4. Aby odnieść sukces, musisz mieszkać w „muzycznym mieście”.

Rzeczywistość: To bardzo przestarzały mit, który nie jest prawdziwy. To nie miasto ma znaczenie, to TY.

Możesz współpracować z firmami muzycznymi, które mieszkają bardzo daleko od Ciebie. Uczyć się zasady które kultywują udaną karierę muzyczną i żyją według nich we własnej karierze. Doprowadzi Cię do sukcesu, bez względu na to, gdzie jesteś.

Muzyczny mit kariery nr 5. Aby odnieść sukces, potrzebne są dobre połączenia.

Rzeczywistość: Znajomości często nie prowadzi do kariery muzycznej. Gdybym przedstawił cię wokalistce mojego ulubionego zespołu, czy zrobiłoby to dla ciebie wiele? Mało prawdopodobne … jeśli:

1. Masz wiele wartości, które możesz zaoferować przed większością innych muzyków.

2. Masz ugruntowaną reputację w branży muzycznej, ponieważ jesteś kimś lojalnym, pracowitym i niezawodnym, a także ma silnego ducha przedsiębiorczości. Ludzie z branży muzycznej sprawdzają twoją reputację, zanim zaczną z tobą pracować na dowolnej pozycji.