Sugestie te mogą brzmieć dla kogoś, kto walczy o przetrwanie w złej sytuacji ekonomicznej. Ale tak sobie poradziłem, gdy bezrobocie i potrzeba opieki nad trojgiem małych dzieci. Każdy ma talent i może się zaoferować, ponieważ wie, jak to jest i stanowi sedno dobrego biznesu. W czym jesteś dobry i jak się prezentujesz. Przede wszystkim budujesz swoje ego i panowanie nad sobą.

W moim przypadku moje wczesne życie było pełne możliwości i bez wątpienia zadziwia większość ludzi. Jednak małżeństwo spowodowało zmiany, w których nie byłem przygotowany. Po odzyskaniu niepodległości mój zmarły mąż postanowił mnie nie wspierać, a kiedy pierwszy raz podziękowałem, wpadłem na pomysł otwarcia sklepu dla dzieci.

Wszystko było w porządku, ale wciąż dręczyło go drugie dziecko. Moja matka, która mnie tam wspierała i spędzała wiele godzin za ladą, zmarła, a sprawy potoczyły się coraz gorzej. W końcu przeprowadziliśmy się do własnego domu z dala od miejsca, w którym dorastałem, w miejscu, które było dla mnie całkowicie obce. Podróż ze sklepu i powrót do sklepu trwały godziny, a sprzedaż była jedyną alternatywą.

Bycie w domu było okropne, ponieważ całe moje ciało nie chciało się w nic angażować. Pieniądze były również bardzo napięte, ponieważ wciąż walczyłem o wyższe dochody mojego partnera. Miał deskę kreślarską do projektowania domów i pewnego dnia zdecydowałem, że mogę jej również użyć do celów projektowych.

Przez całe życie lubiłem uprawiać ogródek i wciągać moją osobowość. Niedawno zdobyte dzieła sztuki. Odkryłem również, że nauka w drzwiach wejściowych była dobrą okazją. Nie przyniosło to jednak dużo pieniędzy, co spowodowało pewne tarcia w małżeństwie.

Pewnego dnia postanowiłem zamieścić ogłoszenie w lokalnej gazecie i przedstawiłem się jako projektant krajobrazu. To było coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałam i denerwowałam się zbliżając się do mojej pierwszej wizyty. To był ogród w jednym z najbogatszych miejsc wokół nas, a pani uwielbiała moje pomysły i zapłaciła 400 dolarów za mój pierwszy projekt.

Potem wszystko zaczęło padać. Kupiłem czasopisma i książki o projektach, a wiele z nich zgodziło się wykonać tę pracę. To pozwoliło mi zatrudnić personel, a następnie zająć się pielęgnacją ogrodu. W międzyczasie otworzyłem również sklep, w którym sprzedawałem produkty wspierające moją działalność projektową.

Wierzę, że każdy może robić takie rzeczy, jeśli jest wystarczająco pomysłowy i gotowy do działania. To, co naprawdę Cię ekscytuje, to to, że możesz założyć firmę w domu i kto wie, dokąd cię zaprowadzi.

Podczas gdy moja firma powiększyła się do 20 lub więcej pracowników, nadal była prowadzona głównie z domu, w którym dzieci dorastały pod moim nadzorem. Zapewniało to wystarczający dochód, aby zorganizować przyjęcie urodzinowe, gdy byli młodzi, umieścić je w prywatnych szkołach i uzyskać pomoc domową w odrabianiu prac domowych. Żadna kobieta nie powinna mówić, że nie mogą tego zrobić, jeśli mamy tak wiele dostępnych narzędzi, które mogą nam pomóc.